REAL PLA Wood costs from €44.50 at 1 shop, in 1 colour. Prices checked today.
Colours1
Best price per colour
| Colour | from | Per kg | Shops | Stock |
|---|---|---|---|---|
| €44.50 | €89.00 | 1 | In stock |
Specifications
| Brand | REAL |
|---|---|
| Material | Wood |
| Diameter | 1.75 mm |
| Net weight | 500 g |
Slicer profile
No slicer profile for Wood: OrcaSlicer has no one generic Wood profile to build it on.
Price history
Across every colour of this filament
Solid line: cheapest offer. Dotted: average. The band runs from the cheapest to the most expensive offer on that day. Only spools and refills count — a 25 g sample and a multipack are not a comparable purchase.
Settings people use
The temperatures people print this at, from measurements they sent in.
Nobody has sent in the settings they print this at yet.
More from REAL
All REAL materials- PLA
REALPLA Sparkle
500 g · 1.75 mmTranslucent, Sparkle
€33.00/kg
€16.50 for 500 g
in stock · 1 shop
- ASA
REALASA Low Warp
1 kg · 1.75 mm / 2.85 mm
€15.80/kg
€15.80 for 1 kg
in stock · 1 shop
- PLA
REALPLA
500 g–1 kg · 1.75 mmGlow in the dark
€29.50/kg
€29.50 for 1 kg
in stock · 1 shop
- PLA
REALPLA Recycled
1 kg–5 kg · 1.75 mm
€26.80/kg
€134.00 for 5 kg
in stock · 1 shop
Other Wood with prices
- Wood
PrusamentWoodfill
Wood
€39.90/kg
€39.90 for 1 kg
in stock · 2 shops
- Wood
123-3DFilament PLA Bio Hout
1 kg · 1.75 mmWood
€34.50/kg
€34.50 for 1 kg
in stock · 1 shop
- Wood
123-3DHout filament PLA (Jupiter serie)
750 g · 1.75 mmWood
€31.60/kg
€23.70 for 750 g
in stock · 1 shop