Skip to content
PrinterialsPrinterials home

Uniformation

ABS-Like Resin

Resin Engineering1 colour

Uniformation ABS-Like Resin comes in 1 colour. No shop we follow lists a price we can compare yet.

Colours1

Specifications

Specifications for ABS-Like Resin
BrandUniformation
MaterialResin Engineering
Net weight1.2 kg

Settings people use

The temperatures people print this at, from measurements they sent in.

Nobody has sent in the settings they print this at yet.

More from Uniformation

All Uniformation materials
  • UniformationStandard Resin

    1.2 kg

    €25.20/kg

    €30.24 for 1.2 kg

    in stock · 1 shop

  • UniformationWater Washable Resin

    1.2 kg

    €28.23/kg

    €33.87 for 1.2 kg

    in stock · 1 shop

Other Resin Engineering with prices

All Resin Engineering
  • Siraya TechBuild Resin

    1 kg–5 kg

    €64.90/kg

    €64.90 for 1 kg

    in stock · 1 shop

  • Siraya TechSculpt High-Temperature Resin

    1 kg–5 kg

    €64.90/kg

    €64.90 for 1 kg

    in stock · 1 shop

  • Forward AMUltracur3D RG 3280

    1.65 kg

    €206.91/kg

    €341.40 for 1.65 kg

    in stock · 1 shop

  • €254.10/kg

    €254.10 for 1 kg

    in stock · 1 shop