Uniformation Standard Resin costs from €30.24 at 1 shop, in 1 colour.
Colours1
Best price per colour
| Colour | from | Per kg | Shops | Stock |
|---|---|---|---|---|
| €30.24 | €25.20 | 1 | In stock |
Specifications
| Brand | Uniformation |
|---|---|
| Material | Standard Resin |
| Net weight | 1.2 kg |
Settings people use
The temperatures people print this at, from measurements they sent in.
Nobody has sent in the settings they print this at yet.
More from Uniformation
All Uniformation materials- Standard Resin
UniformationWater Washable Resin
1.2 kg
€28.23/kg
€33.87 for 1.2 kg
in stock · 1 shop
- Resin Engineering
UniformationABS-Like Resin
1.2 kg
No prices available
Other Standard Resin with prices
All Standard Resin- Standard Resin
1 kg
€16.39/kg
€16.39 for 1 kg
in stock · 3 shops
- Standard Resin
PrimaCreatorValue UV / DLP Resin Standard
Translucent
€19.80/kg
€9.90 for 500 g
in stock · 2 shops
- Standard Resin
PrimaCreatorValue UV / DLP Resin Water Washable
500 g–1 kgTranslucent
€23.80/kg
€11.90 for 500 g
in stock · 2 shops
- Standard Resin
AnycubicStandard Resin
1 kg–10 kgTranslucent
€17.90/kg
€17.90 for 1 kg
in stock · 2 shops