Zetamix by Nanoe Silicon Carbide comes in 0 colours. No shop we follow lists a price we can compare yet.
Colours0
Colours not listed yet.
Specifications
The maker has not published specifications we could confirm yet.
Slicer profile
No slicer profile for Other: OrcaSlicer has no one generic Other profile to build it on.
Settings people use
The temperatures people print this at, from measurements they sent in.
Nobody has sent in the settings they print this at yet.
More from Zetamix by Nanoe
All Zetamix by Nanoe materials- Other
Zetamix by NanoeZirconia
500 g · 1.75 mm / 2.85 mm
€723.58/kg
€361.79 for 500 g
in stock · 1 shop
- Other
Zetamix by NanoeEpsilon
500 g · 1.75 mm
No prices available
- Metal
Zetamix by Nanoe17-4PH Stainless Steel
Colours not listed yet
No prices available
- Metal
Zetamix by Nanoe316L
Colours not listed yet
No prices available
Other Other with prices
All Other- Other
SpectrumHDPE
500 g–1 kg · 1.75 mm
€79.90/kg
€79.90 for 1 kg
in stock · 4 shops
- Other
SpectrumPEBA
800 g · 1.75 mm
€81.13/kg
€64.90 for 800 g
in stock · 4 shops
- Other
ColorFabballPHA
750 g · 1.75 mm / 2.85 mm
€41.99/kg
€31.49 for 750 g
in stock · 2 shops
- Other
eSUN3D PEBA-90A
800 g · 1.75 mm
€87.38/kg
€69.90 for 800 g
in stock · 2 shops