Skip to content
PrinterialsPrinterials home

CreatBot

S-270 (S-Multi)

Other1 colour

CreatBot S-270 (S-Multi) costs from €83.49 at 1 shop, in 1 colour.

Colours1

Best price per colour

Colours, cheapest first
ColourfromPer kgShopsStock
€83.49€83.491In stock

Specifications

Specifications for S-270 (S-Multi)
BrandCreatBot
MaterialOther
Diameter1.75 mm
Net weight1 kg

Slicer profile

No slicer profile for Other: OrcaSlicer has no one generic Other profile to build it on.

Settings people use

The temperatures people print this at, from measurements they sent in.

Nobody has sent in the settings they print this at yet.

More from CreatBot

All CreatBot materials
  • CreatBotPEEK

    1 kg · 1.75 mm

    €724.79/kg

    €724.79 for 1 kg

    in stock · 1 shop

  • CreatBotPEEK-CF

    1 kg · 1.75 mm

    €799.00/kg

    €799.00 for 1 kg

    in stock · 1 shop

  • CreatBotS-350 (S-PAHT)

    1 kg · 1.75 mm

    €95.59/kg

    €95.59 for 1 kg

    in stock · 1 shop

  • CreatBotUltra PA

    1 kg · 1.75 mm

    €97.01/kg

    €97.01 for 1 kg

    in stock · 1 shop

Other Other with prices

All Other
  • SpectrumHDPE

    500 g–1 kg · 1.75 mm

    €79.90/kg

    €79.90 for 1 kg

    in stock · 4 shops

  • SpectrumPEBA

    800 g · 1.75 mm

    €81.13/kg

    €64.90 for 800 g

    in stock · 4 shops

  • ColorFabballPHA

    750 g · 1.75 mm / 2.85 mm

    €41.99/kg

    €31.49 for 750 g

    in stock · 2 shops

  • eSUN3D PEBA-90A

    800 g · 1.75 mm

    €87.38/kg

    €69.90 for 800 g

    in stock · 2 shops