Skip to content
PrinterialsPrinterials home

Kexcelled

Kexcelled The K11 PPSU

PPSU1 colour

Kexcelled The K11 PPSU costs from €369.00 at 1 shop, in 1 colour.

Colours1

Best price per colour

Colours, cheapest first
ColourfromPer kgShopsStock
€369.00€369.001In stock

Specifications

Specifications for Kexcelled The K11 PPSU
BrandKexcelled
MaterialPPSU
Diameter1.75 mm
Net weight1 kg

Slicer profile

No slicer profile for PPSU: OrcaSlicer has no one generic PPSU profile to build it on.

Settings people use

The temperatures people print this at, from measurements they sent in.

Nobody has sent in the settings they print this at yet.

More from Kexcelled

All Kexcelled materials
  • KexcelledPLA

    1 kg–5 kg · 1.75 mm

    €17.99/kg

    €17.99 for 1 kg

    in stock · 1 shop

  • KexcelledThe K5 PLA Silk

    500 g–1 kg · 1.75 mm

    €17.99/kg

    €17.99 for 1 kg

    in stock · 1 shop

  • KexcelledWoodfill PLA

    1 kg · 1.75 mm

    €29.99/kg

    €29.99 for 1 kg

    in stock · 1 shop

  • Kexcelled95A TPU

    1 kg · 1.75 mm

    €29.99/kg

    €29.99 for 1 kg

    in stock · 1 shop

Other PPSU with prices

All PPSU
  • 3DXTECHThermax PES

    500 g–2 kg · 1.75 mm

    €198.00/kg

    €99.00 for 500 g

    in stock · 2 shops

  • Forward AMUltrafuse PPSU

    750 g · 1.75 mm

    €406.56/kg

    €304.92 for 750 g

    in stock · 2 shops

  • PrimaCreatorPrimaselect PPSU

    1 kg · 1.75 mm

    €698.00/kg

    €349.00 for 500 g

    in stock · 1 shop

  • 3D4MakersPPSU

    200 g–750 g · 1.75 mm / 2.85 mm

    €393.33/kg

    €295.00 for 750 g

    in stock · 1 shop