Skip to content
PrinterialsPrinterials home

Lay Filaments

Chamberlay 100

PVA / BVOH0 coloursDry storage recommendedDry before use

Lay Filaments Chamberlay 100 comes in 0 colours. No shop we follow lists a price we can compare yet.

Colours0

Colours not listed yet.

Specifications

The maker has not published specifications we could confirm yet.

Slicer profile

No slicer profile for PVA / BVOH: OrcaSlicer has no one generic PVA / BVOH profile to build it on.

Settings people use

The temperatures people print this at, from measurements they sent in.

Nobody has sent in the settings they print this at yet.

More from Lay Filaments

All Lay Filaments materials
  • Lay FilamentsGrowLay

    50 g–250 g · 1.75 mm / 2.85 mm

    €125.60/kg

    €31.40 for 250 g

    in stock · 1 shop

  • Lay FilamentsReflect-o-Lay

    50 g–250 g · 1.75 mm / 2.85 mm

    No prices available

  • Lay FilamentsSolay

    50 g–250 g · 1.75 mm / 2.85 mm

    No prices available

  • Lay FilamentsLay-Brick (Ceramic)

    Colours not listed yet

    No prices available

Other PVA / BVOH with prices

All PVA / BVOH
  • PolymakerPVA PolyDissolve S1

    750 g · 1.75 mm / 2.85 mm

    €92.67/kg

    €69.50 for 750 g

    in stock · 4 shops

  • eSUN3D PVA

    500 g–1 kg · 1.75 mm

    €53.00/kg

    €26.50 for 500 g

    in stock · 3 shops

  • Bambu LabPVA

    500 g · 1.75 mm

    €83.98/kg

    €41.99 for 500 g

    in stock · 3 shops

  • FiberlogyBVOH

    500 g · 1.75 mm

    €162.92/kg

    €162.92 for 1 kg

    in stock · 3 shops