Skip to content
PrinterialsPrinterials home

Lay Filaments

Lay-Brick (Ceramic)

Composite0 colours

Lay Filaments Lay-Brick (Ceramic) comes in 0 colours. No shop we follow lists a price we can compare yet.

Colours0

Colours not listed yet.

Specifications

The maker has not published specifications we could confirm yet.

Slicer profile

No slicer profile for Composite: OrcaSlicer has no one generic Composite profile to build it on.

Settings people use

The temperatures people print this at, from measurements they sent in.

Nobody has sent in the settings they print this at yet.

More from Lay Filaments

All Lay Filaments materials
  • Lay FilamentsGrowLay

    50 g–250 g · 1.75 mm / 2.85 mm

    €125.60/kg

    €31.40 for 250 g

    in stock · 1 shop

  • Lay FilamentsReflect-o-Lay

    50 g–250 g · 1.75 mm / 2.85 mm

    No prices available

  • Lay FilamentsSolay

    50 g–250 g · 1.75 mm / 2.85 mm

    No prices available

  • Lay FilamentsChamberlay 100

    Colours not listed yet

    No prices available

Other Composite with prices

All Composite
  • FillamentumTimberfill

    750 g · 1.75 mm / 2.85 mm

    €40.49/kg

    €30.37 for 750 g

    in stock · 1 shop

  • ExtrudrXPETG CF

    800 g–5 kg · 1.75 mm / 2.85 mm

    €60.50/kg

    €151.24 for 2.5 kg

    in stock · 1 shop

  • KexcelledThe K11 PEEK GF10

    1 kg · 1.75 mm

    €519.00/kg

    €519.00 for 1 kg

    in stock · 1 shop

  • CreatBotPEEK-CF

    1 kg · 1.75 mm

    €799.00/kg

    €799.00 for 1 kg

    in stock · 1 shop