Mingda S-Multi costs from €62.90 at 1 shop, in 1 colour.
Colours1
Best price per colour
| Colour | from | Per kg | Shops | Stock |
|---|---|---|---|---|
| €62.90 | €62.90 | 1 | In stock |
Specifications
| Brand | Mingda |
|---|---|
| Material | Other |
| Diameter | 1.75 mm |
| Sold in | 1 kg · 3 kg |
Slicer profile
No slicer profile for Other: OrcaSlicer has no one generic Other profile to build it on.
Settings people use
The temperatures people print this at, from measurements they sent in.
Nobody has sent in the settings they print this at yet.
More from Mingda
All Mingda materials- PETG
MingdaAdPETG Tough Light-Transmitting
1 kg · 1.75 mmTranslucent
No prices available
- PETG
MingdaAdPETG Tough Light-Blocking
1 kg · 1.75 mm
No prices available
- Composite
MingdaPET-GF
1 kg · 1.75 mmGlass fibre
No prices available
- Composite
MingdaPET-CF
1 kg–3 kg · 1.75 mmCarbon fibre
No prices available
Other Other with prices
All Other- Other
SpectrumHDPE
500 g–1 kg · 1.75 mm
€79.90/kg
€79.90 for 1 kg
in stock · 4 shops
- Other
SpectrumPEBA
800 g · 1.75 mm
€81.13/kg
€64.90 for 800 g
in stock · 4 shops
- Other
ColorFabballPHA
750 g · 1.75 mm / 2.85 mm
€41.99/kg
€31.49 for 750 g
in stock · 2 shops
- Other
eSUN3D PEBA-90A
800 g · 1.75 mm
€87.38/kg
€69.90 for 800 g
in stock · 2 shops