Skip to content
PrinterialsPrinterials home

Treed

Treed HIRMA PMMA

Other1 colour

Treed HIRMA PMMA comes in 1 colour. No shop we follow lists a price we can compare yet.

Colours1

Specifications

Specifications for Treed HIRMA PMMA
BrandTreed
MaterialOther
Diameter1.75 mm · 2.85 mm
Net weight500 g

Slicer profile

No slicer profile for Other: OrcaSlicer has no one generic Other profile to build it on.

Settings people use

The temperatures people print this at, from measurements they sent in.

Nobody has sent in the settings they print this at yet.

More from Treed

All Treed materials
  • TreedABS

    50 g–750 g · 1.75 mm

    €51.63/kg

    €38.72 for 750 g

    in stock · 1 shop

  • TreedPC-ABS V0

    1 kg · 1.75 mm

    €48.40/kg

    €48.40 for 1 kg

    in stock · 1 shop

  • TreedNylon Carbonio

    750 g · 1.75 mm

    No prices available

  • TreedPC PBT GF

    750 g · 1.75 mm / 2.85 mm

    No prices available

Other Other with prices

All Other
  • SpectrumHDPE

    500 g–1 kg · 1.75 mm

    €79.90/kg

    €79.90 for 1 kg

    in stock · 4 shops

  • SpectrumPEBA

    800 g · 1.75 mm

    €81.13/kg

    €64.90 for 800 g

    in stock · 4 shops

  • ColorFabballPHA

    750 g · 1.75 mm / 2.85 mm

    €41.99/kg

    €31.49 for 750 g

    in stock · 2 shops

  • eSUN3D PEBA-90A

    800 g · 1.75 mm

    €87.38/kg

    €69.90 for 800 g

    in stock · 2 shops