Zortrax Resin BASIC costs from €75.02 at 1 shop, in 3 colours.
Colours3
Best price per colour
| Colour | from | Per kg | Shops | Stock |
|---|---|---|---|---|
| €75.02 | — | 1 | Out of stock | |
| €75.02 | — | 1 | Out of stock | |
| €75.02 | — | 1 | Out of stock |
Specifications
The maker has not published specifications we could confirm yet.
Settings people use
The temperatures people print this at, from measurements they sent in.
Nobody has sent in the settings they print this at yet.
More from Zortrax
All Zortrax materials- PLA
ZortraxZ-PLA Pro
800 g–2 kg · 1.75 mm
€42.20/kg
€33.76 for 800 g
in stock · 1 shop
- Other
ZortraxZ-GLASS
800 g–2 kg · 1.75 mmGlass fibre, Translucent
€66.55/kg
€53.24 for 800 g
in stock · 1 shop
- PLA
ZortraxZ-PLA
350 g · 1.75 mm
€26.08/kg
€52.15 for 2 kg
in stock · 1 shop
- PEI
ZortraxZ-PEI 1010
1 kg · 1.75 mm
€270.20/kg
€270.20 for 1 kg
in stock · 1 shop
Other Standard Resin with prices
All Standard Resin- Standard Resin
1 kg
€16.39/kg
€16.39 for 1 kg
in stock · 3 shops
- Standard Resin
PrimaCreatorValue UV / DLP Resin Standard
Translucent
€19.80/kg
€9.90 for 500 g
in stock · 2 shops
- Standard Resin
PrimaCreatorValue UV / DLP Resin Water Washable
500 g–1 kgTranslucent
€23.80/kg
€11.90 for 500 g
in stock · 2 shops
- Standard Resin
AnycubicStandard Resin
1 kg–10 kgTranslucent
€17.90/kg
€17.90 for 1 kg
in stock · 2 shops