Skip to content
PrinterialsPrinterials home

Zortrax

Zortrax Z-SUPPORT ATP

Other1 colour

Zortrax Z-SUPPORT ATP comes in 1 colour. No shop we follow lists a price we can compare yet.

Colours1

Specifications

Specifications for Zortrax Z-SUPPORT ATP
BrandZortrax
MaterialOther
Diameter1.75 mm
Net weight750 g

Slicer profile

No slicer profile for Other: OrcaSlicer has no one generic Other profile to build it on.

Settings people use

The temperatures people print this at, from measurements they sent in.

Nobody has sent in the settings they print this at yet.

More from Zortrax

All Zortrax materials
  • ZortraxZ-PLA Pro

    800 g–2 kg · 1.75 mm

    €42.20/kg

    €33.76 for 800 g

    in stock · 1 shop

  • ZortraxZ-GLASS

    800 g–2 kg · 1.75 mm

    €66.55/kg

    €53.24 for 800 g

    in stock · 1 shop

  • ZortraxZ-PLA

    350 g · 1.75 mm

    €26.08/kg

    €52.15 for 2 kg

    in stock · 1 shop

  • ZortraxZ-PEI 1010

    1 kg · 1.75 mm

    €270.20/kg

    €270.20 for 1 kg

    in stock · 1 shop

Other Other with prices

All Other
  • SpectrumHDPE

    500 g–1 kg · 1.75 mm

    €79.90/kg

    €79.90 for 1 kg

    in stock · 4 shops

  • SpectrumPEBA

    800 g · 1.75 mm

    €81.13/kg

    €64.90 for 800 g

    in stock · 4 shops

  • ColorFabballPHA

    750 g · 1.75 mm / 2.85 mm

    €41.99/kg

    €31.49 for 750 g

    in stock · 2 shops

  • eSUN3D PEBA-90A

    800 g · 1.75 mm

    €87.38/kg

    €69.90 for 800 g

    in stock · 2 shops