Skip to content
PrinterialsPrinterials home
Product lines
6
Colours on sale
38
Per kilogram
€11.64–€24.18
Shops listing it
1

What it costs

The range across 5 lines with a confirmed price, at 1 shop quoting with VAT.

Cheapest right now: PLA Mate Basic HS

Filament2Print against the typical price

Too few of Filament2Print's colours are priced to set against the typical price yet: that needs 10 colours of one material at 2 shops on the same day.

Where to buy1

Every shop we follow that lists this brand. That includes shops quoting without VAT, which the price range above leaves out, so there can be more here.

Shops that list Filament2Print
ShopCountryColours listedIn stock nowLast checkedPrices
Filament2PrintSpain3232todayInclude VAT

Colours38

Product lines6

PLA2

  • Filament2PrintPLA Mate Basic HS

    1 kg–3 kg · 1.75 mm

    €11.64/kg

    €34.92 for 3 kg

    in stock · 1 shop

  • Filament2PrintPLA High Temp Basic

    1 kg · 1.75 mm

    €12.09/kg

    €12.09 for 1 kg

    in stock · 1 shop

ASA1

  • Filament2PrintASA Basic HS

    1 kg–3 kg · 1.75 mm

    €16.10/kg

    €48.29 for 3 kg

    in stock · 1 shop

Composite1

  • Filament2PrintPETG CF15 Basic HS

    1 kg · 1.75 mm

    No prices available

PETG1

  • Filament2PrintPETG Basic

    1 kg–3 kg · 1.75 mm

    €11.64/kg

    €34.92 for 3 kg

    in stock · 1 shop

TPU / Flex1

  • Filament2PrintTPU 95A Basic

    1 kg · 1.75 mm

    €24.18/kg

    €24.18 for 1 kg

    in stock · 1 shop

Spools

Across 6 filament lines with a size on sale. The empty reel is what a kitchen scale needs to tell you what is left.

What Filament2Print spools weigh
Net weight1 kg (6 lines) · 3 kg (3 lines)
Empty reelNot recorded yet
Refill availableNot for any line

Reel material is not recorded yet.

Is this your brand?

If you work for Filament2Print, claim this page and you can correct what it says and see how its products are doing.

Also written as (1)

Names shops use for this brand. The price matcher works from these, so a listing spelled any of these ways lands here.

  • Filament2Print