Ensinger TECAFIL PEEK LDS costs from €362.94 at 1 shop, in 1 colour.
Colours1
Best price per colour
| Colour | from | Per kg | Shops | Stock |
|---|---|---|---|---|
| €362.94 | €725.88 | 1 | In stock |
Specifications
| Brand | Ensinger |
|---|---|
| Material | Other |
| Diameter | 1.75 mm |
| Net weight | 500 g |
Slicer profile
No slicer profile for Other: OrcaSlicer has no one generic Other profile to build it on.
Settings people use
The temperatures people print this at, from measurements they sent in.
Nobody has sent in the settings they print this at yet.
More from Ensinger
All Ensinger materials- Other
EnsingerTECAFIL PEEK VX
500 g · 1.75 mm
€677.60/kg
€338.80 for 500 g
in stock · 1 shop
- Other
EnsingerTECAFIL PEEK EV
500 g · 1.75 mm
€677.60/kg
€338.80 for 500 g
in stock · 1 shop
- Composite
EnsingerTECAFIL PEEK EV CF30
500 g · 1.75 mmCarbon fibre
€725.88/kg
€362.94 for 500 g
in stock · 1 shop
- Composite
EnsingerTECAFIL PEEK VX CF30
500 g · 1.75 mmCarbon fibre
€1,305.88/kg
€652.94 for 500 g
in stock · 1 shop
Other Other with prices
All Other- Other
SpectrumHDPE
500 g–1 kg · 1.75 mm
€79.90/kg
€79.90 for 1 kg
in stock · 4 shops
- Other
SpectrumPEBA
800 g · 1.75 mm
€81.13/kg
€64.90 for 800 g
in stock · 4 shops
- Other
ColorFabballPHA
750 g · 1.75 mm / 2.85 mm
€41.99/kg
€31.49 for 750 g
in stock · 2 shops
- Other
eSUN3D PEBA-90A
800 g · 1.75 mm
€87.38/kg
€69.90 for 800 g
in stock · 2 shops