Skip to content
PrinterialsPrinterials home

Ensinger

TECAFIL PEI 9085

PEI1 colour

Ensinger TECAFIL PEI 9085 costs from €323.54 at 1 shop, in 1 colour.

Colours1

Best price per colour

Colours, cheapest first
ColourfromPer kgShopsStock
€323.54€647.081In stock

Specifications

Specifications for TECAFIL PEI 9085
BrandEnsinger
MaterialPEI
Diameter1.75 mm
Net weight500 g

Slicer profile

No slicer profile for PEI: OrcaSlicer has no one generic PEI profile to build it on.

Settings people use

The temperatures people print this at, from measurements they sent in.

Nobody has sent in the settings they print this at yet.

More from Ensinger

All Ensinger materials
  • EnsingerTECAFIL PEEK VX

    500 g · 1.75 mm

    €677.60/kg

    €338.80 for 500 g

    in stock · 1 shop

  • EnsingerTECAFIL PEEK EV

    500 g · 1.75 mm

    €677.60/kg

    €338.80 for 500 g

    in stock · 1 shop

  • EnsingerTECAFIL PEEK EV CF30

    500 g · 1.75 mm

    €725.88/kg

    €362.94 for 500 g

    in stock · 1 shop

  • EnsingerTECAFIL PEEK LDS

    500 g · 1.75 mm

    €725.88/kg

    €362.94 for 500 g

    in stock · 1 shop

Other PEI with prices

All PEI
  • PrusamentPEI 1010

    25 g–500 g · 1.75 mm

    €298.00/kg

    €149.00 for 500 g

    in stock · 3 shops

  • Fiberlogy9085 PEI

    1 kg · 1.75 mm

    €302.54/kg

    €151.27 for 500 g

    in stock · 2 shops

  • 3DXTECHPEEK GF

    250 g–1 kg · 1.75 mm

    €423.50/kg

    €211.75 for 500 g

    in stock · 2 shops

  • 3DXTECHPEEK

    250 g–2 kg · 1.75 mm

    €747.50/kg

    €373.75 for 500 g

    in stock · 1 shop