Filoalfa Alfaohm costs from €49.00 at 1 shop, in 1 colour.
Colours1
Best price per colour
| Colour | from | Per kg | Shops | Stock |
|---|---|---|---|---|
| €49.00 | €326.67 | 1 | In stock |
Specifications
| Brand | Filoalfa |
|---|---|
| Material | Other |
| Diameter | 1.75 mm · 2.85 mm |
| Net weight | 150 g |
Slicer profile
No slicer profile for Other: OrcaSlicer has no one generic Other profile to build it on.
Settings people use
The temperatures people print this at, from measurements they sent in.
Nobody has sent in the settings they print this at yet.
More from Filoalfa
All Filoalfa materials- PLA
FiloalfaPLA
700 g–2.5 kg · 1.75 mm / 2.85 mmSparkle, Metallic, Matte
€33.60/kg
€84.00 for 2.5 kg
in stock · 1 shop
- Other
FiloalfaAlfapro
700 g–2.5 kg · 1.75 mm / 2.85 mmMetallic
€47.60/kg
€119.00 for 2.5 kg
in stock · 1 shop
- PETG
FiloalfaPET-G
700 g–2.5 kg · 1.75 mm / 2.85 mmMetallic, Translucent
€34.00/kg
€85.00 for 2.5 kg
in stock · 1 shop
- ABS
FiloalfaABSpeciale
700 g–2.3 kg · 1.75 mm / 2.85 mmMetallic
€55.71/kg
€39.00 for 700 g
in stock · 1 shop
Other Other with prices
All Other- Other
SpectrumHDPE
500 g–1 kg · 1.75 mm
€79.90/kg
€79.90 for 1 kg
in stock · 4 shops
- Other
SpectrumPEBA
800 g · 1.75 mm
€81.13/kg
€64.90 for 800 g
in stock · 4 shops
- Other
ColorFabballPHA
750 g · 1.75 mm / 2.85 mm
€41.99/kg
€31.49 for 750 g
in stock · 2 shops
- Other
eSUN3D PEBA-90A
800 g · 1.75 mm
€87.38/kg
€69.90 for 800 g
in stock · 2 shops