Skip to content
PrinterialsPrinterials home

Filoalfa

Filoalfa Alfaomnia

Other1 colour

Filoalfa Alfaomnia costs from €29.00 at 1 shop, in 1 colour.

Colours1

Best price per colour

Colours, cheapest first
ColourfromPer kgShopsStock
€29.00€116.001In stock

Specifications

Specifications for Filoalfa Alfaomnia
BrandFiloalfa
MaterialOther
Diameter1.75 mm · 2.85 mm
Sold in250 g · 1 kg · 2.5 kg

Slicer profile

No slicer profile for Other: OrcaSlicer has no one generic Other profile to build it on.

Settings people use

The temperatures people print this at, from measurements they sent in.

Nobody has sent in the settings they print this at yet.

More from Filoalfa

All Filoalfa materials
  • FiloalfaPLA

    700 g–2.5 kg · 1.75 mm / 2.85 mm

    €33.60/kg

    €84.00 for 2.5 kg

    in stock · 1 shop

  • FiloalfaAlfapro

    700 g–2.5 kg · 1.75 mm / 2.85 mm

    €47.60/kg

    €119.00 for 2.5 kg

    in stock · 1 shop

  • FiloalfaPET-G

    700 g–2.5 kg · 1.75 mm / 2.85 mm

    €34.00/kg

    €85.00 for 2.5 kg

    in stock · 1 shop

  • FiloalfaABSpeciale

    700 g–2.3 kg · 1.75 mm / 2.85 mm

    €55.71/kg

    €39.00 for 700 g

    in stock · 1 shop

Other Other with prices

All Other
  • SpectrumHDPE

    500 g–1 kg · 1.75 mm

    €79.90/kg

    €79.90 for 1 kg

    in stock · 4 shops

  • SpectrumPEBA

    800 g · 1.75 mm

    €81.13/kg

    €64.90 for 800 g

    in stock · 4 shops

  • ColorFabballPHA

    750 g · 1.75 mm / 2.85 mm

    €41.99/kg

    €31.49 for 750 g

    in stock · 2 shops

  • eSUN3D PEBA-90A

    800 g · 1.75 mm

    €87.38/kg

    €69.90 for 800 g

    in stock · 2 shops