- Product lines
- 14
- Colours on sale
- 33
- Per kilogram
- €50.82–€481.58
- Shops listing it
- 1
What it costs
The range across 14 lines with a confirmed price, at 1 shop quoting with VAT.
Cheapest right now: ABS FAST
3NTR against the typical price
Too few of 3NTR's colours are priced to set against the typical price yet: that needs 10 colours of one material at 2 shops on the same day.
Where to buy1
Every shop we follow that lists this brand. That includes shops quoting without VAT, which the price range above leaves out, so there can be more here.
| Shop | Country | Colours listed | In stock now | Last checked | Prices |
|---|---|---|---|---|---|
| Filament2Print | Spain | 31 | 3 | today | Include VAT |
Colours33
All 33 coloursProduct lines14
ABS2
Composite2
HIPS2
PVA / BVOH2
TPU / Flex2
PETG1
- PETG
3NTRPETG
700 g · 2.85 mm
€77.79/kg
€54.45 for 700 g
1 shop
PLA1
- PLA
3NTRPLA
700 g · 2.85 mm
€77.79/kg
€54.45 for 700 g
in stock · 1 shop
PPS1
- PPS
3NTRnPOWER
1 kg · 2.85 mm
€332.75/kg
€332.75 for 1 kg
1 shop
PVB1
- PVB
3NTRzWAX
500 g · 2.85 mm
€399.30/kg
€199.65 for 500 g
1 shop
Spools
Across 14 filament lines with a size on sale. The empty reel is what a kitchen scale needs to tell you what is left.
| Net weight | 500 g (2 lines) · 700 g (2 lines) · 850 g (1 line) · 1 kg (9 lines) |
|---|---|
| Empty reel | Not recorded yet |
| Refill available | Not for any line |
Reel material is not recorded yet.
Is this your brand?
If you work for 3NTR, claim this page and you can correct what it says and see how its products are doing.
Also written as (1)
Names shops use for this brand. The price matcher works from these, so a listing spelled any of these ways lands here.
- 3NTR