Skip to content
PrinterialsPrinterials home

REAL

PPSU

PPSU1 colour

REAL PPSU comes in 1 colour. No shop we follow lists a price we can compare yet.

Colours1

Specifications

Specifications for PPSU
BrandREAL
MaterialPPSU
Diameter1.75 mm
Net weight500 g

Slicer profile

No slicer profile for PPSU: OrcaSlicer has no one generic PPSU profile to build it on.

Settings people use

The temperatures people print this at, from measurements they sent in.

Nobody has sent in the settings they print this at yet.

More from REAL

All REAL materials
  • REALPLA Sparkle

    500 g · 1.75 mmTranslucent, Sparkle

    €33.00/kg

    €16.50 for 500 g

    in stock · 1 shop

  • REALASA Low Warp

    1 kg · 1.75 mm / 2.85 mm

    €15.80/kg

    €15.80 for 1 kg

    in stock · 1 shop

  • REALPLA

    500 g–1 kg · 1.75 mmGlow in the dark

    €29.50/kg

    €29.50 for 1 kg

    in stock · 1 shop

  • REALPLA Recycled

    1 kg–5 kg · 1.75 mm

    €26.80/kg

    €134.00 for 5 kg

    in stock · 1 shop

Other PPSU with prices

  • PrimaCreatorPrimaselect PPSU

    1 kg · 1.75 mmTranslucent

    €698.00/kg

    €349.00 for 500 g

    in stock · 1 shop

  • 3D4MakersPPSU

    200 g–750 g · 1.75 mm / 2.85 mm

    €393.33/kg

    €295.00 for 750 g

    in stock · 1 shop

  • 3DXTECHPPSU

    1 kg · 1.75 mm

    €298.00/kg

    €149.00 for 500 g

    1 shop